T-Poradňa

Akciové trhy majú dobré strednodobé vyhliadky

Pozitívna klíma pre akcie potrvá niekoľko týždňov až mesiacov

369966

Dobrý deň, ako vidíte vývoj akciového indexu DAX v blízkej budúcnosti?

Naše strednodobé vyhliadky pre akciové trhy sú pozitívne. Globálny finančný systém je zaplavený peniazmi od centrálnych bánk, dlhová kríza po ďalšej pôžičke Grécku a podpore dlhopisových trhov zo strany ECB ostáva na určitý čas v úzadí a z americkej ekonomiky prichádzajú aj naďalej väčšinou pozitívne dáta. Toto je pozitívna klíma pre akcie, aj pre nemecký index DAX.

Tento stav ale podľa nášho názoru nebude trvať večne. Po tom, čo trhy a ekonomika absorbujú nové peniaze od centrálnych bánk, predovšetkým ECB (to môže trvať niekoľko týždňov až mesiacov), sa problémy, ktoré kroky politikov a centrálnych bánk ani zďaleka nevyriešili, práve naopak ich odložili do budúcna, opätovne obnažia a očakávame, že akcie sa potom opätovne dostanú pod tlak. A pod ním budú až dovtedy, kým ich centrálne banky opäť nepodporia novými peniazmi.


Kamil Boroš je absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave a Univerzity Martina Luthera v Halle, Nemecko. Má za sebou ukončené stáže na Európskej univerzite Viadrina vo Frankfurte nad Odrou a University of Economics and Business Administration vo Viedni. Vo vzdelávaní pokračuje na CFA inštitúte, kde úspešne zvládol prvé dve úrovne. Býva pravidelne citovaný všetkými poprednými slovenskými denníkmi a televíziami. V X-Trade Brokers pôsobí od roku 2008. Jeho blog si môžete prečítať na xtbsk.blogspot.com.

Ilustračné foto - Gastonmag/sxc.hu

Diskusia (0reakcií)

Máte otázku o obchodovaní
na finančných trhoch?
Opýtajte sa expertov
v našej poradni!

Ako sa bez rizika naučiť obchodovať?
Založte si zdarma
demo účet!

Tagy:

akcie

,

burzy

,

poradňa