T-Poradňa

Chcem obchodovať online. Zn.: Mám málo času

Opcie vyzerajú zložito, v skutočnosti sú nenáročné na čas aj kapitál

370389

Akú šancu uspieť (tzn. zarobiť) v online obchodovaní na trhoch má človek s bežným ekonomickým vzdelaním, ktorý je ochotný do manažovania svojho portfólia ako aj získavania informácií resp. vzdelávania sa investovať maximálne pol hodiny denne? Ktoré trhy a nástroje by ste mu odporúčali?

Ak ste časovo a pracovne vyťažený začínajúci obchodník, poradila by som Vám upriamiť pozornosť na obchodovanie s opciami. I keď samotný názov tohto nástroje evokuje u investorov pocit, že sa jedná o zložitú problematiku, nie je tomu tak. Opcie sú ideálnym nástrojom pre konzervatívnejších obchodníkov a ich výhoda spočíva aj v kapitálovej a časovej nenáročnosti.

Naša spoločnosť ponúka na obchodovanie niekoľko druhov opcií a opčných stratégií od minútových opcií umožňujúcich krátkodobé špekulácie cez binárne a vanilla opcie, kde je možné obchod otvoriť aj na niekoľko dní či týždňov. Podkladovými aktívami môžu byť meny, akciové indexy či komodity. Veľké plus opcií je, že umožňujú špekulovať na rôzne očakávania vývoja na zvolenom trhu – mierny alebo výrazný rast/pokles, výrazný pohyb ceny bez nutnosti vedieť, ktorým smerom sa trh vydá, zotrvanie ceny v určitom pásme, rast alebo pokles ceny nad/pod stanovenú hodnotu, atď. A čo je dôležité z pohľadu riadenia rizika, vopred poznáte svoju maximálnu stratu pri prípadnom nepriaznivom vývoji a môžete si ju optimalizovať podľa svojich preferencií.

Pri binárnych a minútových opciách je zase veľkou výhodu, že stačí len minimálny pohyb na zvolenom trhu v smere Vášho očakávania a realizujete plný zisk, zatiaľ čo pri CFD kontraktoch by bolo potrebné dosiahnuť väčší bodový pohyb na dostačujúce zhodnotenie. K tejto téme poskytujeme aj širokú škálu vzdelávacích materiálov a online prednášok, do pozornosti by som dala tiež náš archív webinárov, odkiaľ si môžete video prezentácie k témam zameraným na opčné obchodovanie stiahnuť do Vášho počítača a kedykoľvek máte čas pozrieť. Takto sa môžete postupne učiť a vzdelávať.

Aj k tomuto nástroju máme k dispozícii demo účet, ktorý si môžete zaregistrovať tu a v obchodnej platforme xOption si vyskúšať všetky jej možnosti, vrátane Sprievodcu stratégiami.


Vanda Zajacová vyštudovala odbor Financie, bankovníctvo, investovanie na ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Úspešne sa venuje najmä obchodovaniu na komoditných trhoch so zameraním na poľnohospodárske plodiny. V XTB pôsobí od jej založenia na Slovensku.

Ilustračné foto - info.nttdata.ca

Diskusia (0reakcií)

Máte otázku o obchodovaní
na finančných trhoch?
Opýtajte sa expertov
v našej poradni!

Ako sa bez rizika naučiť obchodovať?
Založte si zdarma
demo účet!

Tagy:

akcie

,

burzy

,

dlhopisy

,

forex

,

komodity