T-Poradňa

Dá sa odhadnúť, kedy asi dôjde ku korekcii strát eura?

Z dlhodobého hľadiska ostáva náš výhľad pre euro negatívny

377303

Otázka: Plánujem nakúpit devízy. Čakám na správny moment, kedy bude kurz voči EUR-u najvýhodnejší. Dá sa odhadnúť, kedy asi dôjde ku korekcii strát EUR-a? Aké nástroje na to banka používa? Odkiaľ sa dozviem že už ku korekcii došlo? Veľmi sa to prejaví na kurze?

Bohužiaľ to, že kedy a v akej miere dôjde ku korekcii časti strát si odhadnúť netrúfame, záleží to vo veľkej miere aj od politických rozhodnutí, ktorých výsledok a načasovanie je ťažké odhadnúť. V súčasnosti sa z nášho pohľadu po pomerne prekvapivom znížení depozitnej sadzby ECB na nulu strednodobý výhľad pre euro zhoršil, korekciu časti strát však stále považujeme za pravdepodobný scenár. Z dlhodobého hľadiska ostáva náš výhľad pre euro negatívny.

Čo sa týka toho, že či ju uvidíte, tak v podstate už v súčasnosti sa euro pohybuje voči doláru na 1,23, čo už oproti minimám na úrovni 1,215 je možné považovať na korekciu, keď bude pokračovať, tak ju uvidíte tak, že euro ešte viac posilní.


Kamil Boroš je absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave a Univerzity Martina Luthera v Halle, Nemecko. Má za sebou ukončené stáže na Európskej univerzite Viadrina vo Frankfurte nad Odrou a University of Economics and Business Administration vo Viedni. Vo vzdelávaní pokračuje na CFA inštitúte, kde úspešne zvládol prvé dve úrovne. Býva pravidelne citovaný všetkými poprednými slovenskými denníkmi a televíziami. V X-Trade Brokers pôsobí od roku 2008. Jeho blog si môžete prečítať na xtbsk.blogspot.com.

Ilustračné foto na titulke - Flickr.com

Diskusia (0reakcií)

Máte otázku o obchodovaní
na finančných trhoch?
Opýtajte sa expertov
v našej poradni!

Ako sa bez rizika naučiť obchodovať?
Založte si zdarma
demo účet!

Tagy:

akcie

,

dlhopisy

,

euro

,

forex

,

komodity