T-Poradňa

Fixný a variabilný spread v demo účte

Fixné spready sú pevné bez ohľadu na kolísanie trhu, variabilné určuje trh

370112

Zaväzujem sa k niečomu založením demo účtu XTB? Ako to vlastne prebieha, dostanem nejaký virtuálny kredit na testovacie obchodovanie a potom vidím simulované výsledky? Vyskúšal by som to, no nerozumiem úplne možnostiam ponúkaným pri zakladaní demo účtu - fixný a variabilný spread, účet v dolároch alebo v eurách...

Založenie demo účtu je bezplatné a ničím sa ním nezaväzujete. Demo účet slúži práve na to, aby ste sa naučili princípom a podmienkam obchodovania, ako otvárať a uzatvárať obchody, pracovať s obchodnými platformami, zoznámili sa s našou ponukou a možnosťami investovania a postupne si našli a vypracovali tú správnu obchodnú stratégiu. Ide takpovediac o odrazový mostík k reálnemu investovaniu.

V sekcii demo účet na našej stránke www.xtb.sk je možné vybrať si z ponuky niekoľkých typov demo účtov. Máte možnosť mať demo účet vedený v mene EUR alebo v mene USD. Ďalej si môžete vybrať demo účet s finančnými nástrojmi s fixnými spreadmi alebo s variabilnými (pohyblivými) spreadmi. Základný rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že zatiaľ čo fixné spready sú pevné bez ohľadu na kolísanie trhu a môžu sa zmeniť len vo výnimočných prípadoch, variabilné spready sú určené na základe aktuálnej situácie na trhu. Spread je v podstate rozpätie medzi nákupným a predajným kurzom, ide zároveň o náklad na otvorenie obchodu.

Posledným typom účtu je opčný demo účet, ktorý slúži na obchodovanie s opciami. Po vyplnení registračného formulára obdržíte na Vašu emailovú adresu prihlasovacie údaje k demo účtu a odkazy na stiahnutie obchodných platforiem.

Vklad na demo účte je virtuálny, fiktívny, je možné ho kedykoľvek doplniť alebo zmeniť jeho hodnotu, ostatné podmienky sú nastavené tak, aby korešpondovali s reálnymi (vývoj kurzov, zisky/straty, spôsoby zadávania obchodov atď.).


Vanda Zajacová vyštudovala odbor Financie, bankovníctvo, investovanie na ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Úspešne sa venuje najmä obchodovaniu na komoditných trhoch so zameraním na poľnohospodárske plodiny. V XTB pôsobí od jej založenia na Slovensku.

Ilustračné foto na titulke - Marmit/sxc.hu

Diskusia (0reakcií)

Máte otázku o obchodovaní
na finančných trhoch?
Opýtajte sa expertov
v našej poradni!

Ako sa bez rizika naučiť obchodovať?
Založte si zdarma
demo účet!

Tagy:

akcie

,

burzy

,

dlhopisy

,

forex

,

komodity

,

poradňa