T-Poradňa

Oplatí sa konvertovať eurové úspory na franky?

Ak by euro oslabovalo, tak švajčiarska centrálna banka bude oslabovať frank spolu s ním

380053

Je výhodné založiť si devízový učet v slovenskej banke vedený vo švajrčiarkych frankoch? Je v prípade pádu eura istota, že si úspory na takom účte zachovajú hodnotu?

Ponuku slovenských bánk nesledujeme, takže k tomu sa Vám vyjadriť neviem. Každopádne švajčiarska centrálna banka SNB udržiava maximálny kurz franku voči euru na 1,20 EUR/CHF, a v súčasnosti nič nenaznačuje, že by sa to malo zmeniť.

Takže ak by euro oslabovalo, tak SNB bude oslabovať frank spolu s ním. Frank teda v súčasnosti nie je dobrá voľba na ochranu kúpyschopnosti úspor.


Kamil Boroš je absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave a Univerzity Martina Luthera v Halle, Nemecko. Má za sebou ukončené stáže na Európskej univerzite Viadrina vo Frankfurte nad Odrou a University of Economics and Business Administration vo Viedni. Vo vzdelávaní pokračuje na CFA inštitúte, kde úspešne zvládol prvé dve úrovne. Býva pravidelne citovaný všetkými poprednými slovenskými denníkmi a televíziami. V X-Trade Brokers pôsobí od roku 2008. Jeho blog si môžete prečítať na xtbsk.blogspot.com.

Ilustračné foto na titulke -  TASR

Máte otázku o obchodovaní
na finančných trhoch?
Opýtajte sa expertov
v našej poradni!

Ako sa bez rizika naučiť obchodovať?
Založte si zdarma
demo účet!

Tagy:

akcie

,

dlhopisy

,

euro

,

forex

,

komodity