T-Poradňa

Stavebné sporenie v eurách alebo v inej mene?

Nie je rozumné predávať eurá v čase paniky - keď je na minimách ako v súčasnosti

376271

Otázka: Chcem sa opýtať, či je rozumné ďalej sporiť cez Stavebné sporenie v eurách, alebo nasporené peniaze vybrať (za poplatky) a previesť na stabilnejšiu cudziu menu na devízový účet (napr. švajčiarsky frank, nórska koruna ...). Mám nasporených rádovo 4500 €.

Z nášho pohľadu je rozumné diverzifikovať časť úspor aj do iných mien, prípadne drahých kovov, ale keďže predpokladám, že tie peniaze hodláte minúť na Slovensku, tak väčšinu je vhodné ponechať si v eurách, pretože zbytočne vstupujete do menového rizika. A ako som už písal v jednej z predošlých otázok, nie je rozumné predávať eurá v čase paniky keď je na minimách ako v súčasnosti, eurozóna si ešte všetok pušný prach nevystrieľala, a tak považujeme korekciu časti strát eura za pravdepodobnú, takže pokiaľ chcete meniť časť peňazí do iných mien, počkal by som si na korekciu.


Kamil Boroš je absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave a Univerzity Martina Luthera v Halle, Nemecko. Má za sebou ukončené stáže na Európskej univerzite Viadrina vo Frankfurte nad Odrou a University of Economics and Business Administration vo Viedni. Vo vzdelávaní pokračuje na CFA inštitúte, kde úspešne zvládol prvé dve úrovne. Býva pravidelne citovaný všetkými poprednými slovenskými denníkmi a televíziami. V X-Trade Brokers pôsobí od roku 2008. Jeho blog si môžete prečítať na xtbsk.blogspot.com.

Ilustračné foto na titulke - Flickr.com

Máte otázku o obchodovaní
na finančných trhoch?
Opýtajte sa expertov
v našej poradni!

Ako sa bez rizika naučiť obchodovať?
Založte si zdarma
demo účet!

Tagy:

akcie

,

dlhopisy

,

euro

,

forex

,

komodity